#01 Poszukiwania / Nowości / Serwis

Cześć, jestem Dominik, główny administrator serwisu LiveGamers. Myślę, że na początku kilka wyjaśnień, które należą się dla Was. Przez długi czas nie planowaliśmy niczego oraz zaniedbaliśmy projekt, który miał działać na zasadzie stworzenia portalu od graczy dla graczy. Związane było to z naszymi obowiązkami, którym musieliśmy w pełni się poświęcić. Musimy was Przeprosić, że nie udało nam się tworzyć i organizować na bieżąco wydarzeń, pisać wystarczającej ilości artykułów i w pełni trzymać w ryzach całości zespołu. W tym momencie strona LiveGamers wciąż jest widoczna w obecnej wersji. Aktualnie nie znajdziemy tam nic szczególnego, lecz postaramy się to zmienić w najbliższym czasie. Długo zastanawialiśmy się co zrobić i jak dalej wybrnąć z tej sytuacji. I jest, mamy pomysł i rozwiązania – tym razem przyłożymy się.

Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy rekrutację do naszego zespołu. Był to największy problem w serwisie, brak zgranej ekipy, chcącej tworzyć projekt. Teraz zaczniemy od tego elementu, który był najsłabszym naszym ogniwem.  Poszukujemy osób kochających gry, które znają ich ciekawostki, historię, które interesują się tym i mają do tego ogromną pasję. Więcej informacji na ten temat uzyskacie w zakładce „Szukamy osób„. W tym wpisie skupimy się na kolejnych planach, zainteresowanych zapraszamy tam.

O czym będziemy tu pisać?

Zapewne jesteście ciekawy skąd pomysł tego dziennika. Czemu nie kontaktować się i informować o nowościach na bieżąco tym, bardziej ciekawskim. Możemy tutaj także w pełni odseparować treści rekrutacji dla tych, których nie będą one interesujące. Będzie to nasz Dev Blog w którym między innymi informować będziemy o:

  • zmianach w serwisie – tych nadchodzących i tych wprowadzonych
  • dyskusji na temat pomysłów
  • rekrutacji
  • aktualnego etapu prac
  • przyjmowanie uwag od użytkowników

Co z serwisem?

W tym momencie serwis zaczynamy pisać od zera. Jesteśmy w trakcie projektowania i pisania własnego systemu CMS, który będzie znacznie szybszy i obsłuży wszystkie nasze pomysły, bez ograniczeń. Również zastanawiamy się nad projektem graficznym, który prawdopodobnie całkowicie odmieni wygląd naszego serwisu. Musimy liczyć kilka miesięcy na stworzenie wszystkiego, stąd na chwilę obecną, tuż po skompletowaniu ekipy (szukamy osób), będziemy się docierać i wprowadzać nową treść do aktualnej wersji LiveGamers, które w przyszłości posłużą do importu i archiwum w nowej wersji. Tak, można nadal komentować, rozmawiać, używać naszej aplikacji aby uzyskiwać informacje na temat streamerów (szukamy osób). Kilka pomysłów z tego serwisu będziemy chcieli skopiować. Mocno zastanawiamy się nad tablicami użytkowników, czy jest to aby na pewno nam potrzebne w dobie Twittera i Facebooka. Prawdopodobnie funkcja ta zostanie ograniczona dla streamerów, których będziecie mogli w przyszłości śledzić, tak aby mogli was informować o swoich aktualnościach. 

Znamy kilka błędów, głównie dotyczących responsywności w naszym serwisie. Uporządkujemy to abyście mogli w pełni poprawnie korzystać z aktualnego wersji, w oczekiwaniu na nadejście nowego. Aktualnie i na przyszłość wprowadzimy też automatyczne mailingi z podsumowaniem najnowszych wpisów oraz z propozycjami nowych streamerów, informacjami eventowymi. Aktualnie korzystać będziemy z naszej bazy mailingowej, więc jeżeli nie chcesz otrzymywać maili – zaloguj się na konto i w ustawieniach konta odhacz, że opcję mailingu. Będziemy o tym informować w każdym mailu do was.

Zapewne chcecie dowiedzieć się co ze starą ekipą streamerów. Każda osoba przejdzie ponowną weryfikację, od dnia dzisiejszego, każdy musi zaakceptować regulamin, który jasno będzie określał nasze zasady, więc jeżeli chcesz zgłosić swoją kandydaturę – proszę zapoznaj się z nim. Od dnia dzisiejszego zaczynamy coś nowego.

Dajcie znać w komentarzu czy będziecie z nami.
Dominik.

Dominik

Dominik

Pasjonat gier i technologii. Odpowiedzialny jestem za utrzymanie wszystkiego w ryzach. W sprawach współpracy, dołączenia do zespołu bądź z fajnym pomysłem zawsze kontaktujesz się ze mną, więc poznaj mnie bliżej czytając moje teksty.

Komentarze